Jak vybrat kulečníkový stůl?

Na co se zaměřit při výběru stolu?

- Materiály
Vůbec to nejdůležitější při výběru kulečníkového stolu jsou materiály, ze kterých je vyroben. To by jste měl jako budoucí majitel stolu nejvíce srovnávat. Stůl by měl mít desku vyrobenou z břidlice a v ideálním případě by konstrukce stolu měla být vyrobena z masivu. Důvody jsou prosté. Břidlicová deska je kamenina, která zaručuje naprostou přesnost a stálost.

Na co si dát pozor: na trhu najdete celou řadu stolů, které jsou mají MDF desky, životnost takových stolů je velmi krátká. Nepočítáme nepřesnou hru.

- Rozměry
U stolů se udávají dva základní rozměry a to "rozměry hrací plochy" a "rozměry kulečníkového stolu". Při výběru je důležité zvážit prostor, který chcete pro stůl vymezit. Minimální rozměry okolo stolu by měly být 140 cm. Ideálně 170 cm. Pokud máte v prostoru nějakou překážku (např. sloup) lze řešit zkráceným tágem. 

- Montáž a doprava
Přeprava a montáž kulečníkového stolu, který váží i několik set kilogramů není úplně jednoduchou záležitostí. Na stůl a především břidlicovou desku je potřeba dávat velký pozor. Celý stůl by pak měl instalovat profesionál. Je nutné správně složit konstrukci, spojit desky, potáhnout suknem a přesně vyvážit.